Trh kože online: Nepremeškajte možnosť vyriešiť si kožný problém aj bez návštevy ambulancie

Štvrtý ročník Trhu kože bude pre pandémiu vysielaný naživo, nepretržite osem hodín.

Už budúcu sobotu 24. októbra sa mal konať  4. ročník edukačného podujatia pre verejnosť Trh kože.  Bude aj v týchto neľahších časoch? Áno, ale v nej podobe než boli ľudia zvyknutí.

S kožou na trh

Cieľom podujatia je prinášať odborné informácie o diagnostike a liečbe kožných ochorení, ale aj vzdelávať ľudí, že ochorenia kože netreba podceňovať. Veď veľakrát vedia signalizovať aj iné závažné choroby.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu  sa však organizátori Trhu kože  rozhodli pripraviť podujatie len prostredníctvom internetu a to LIVE diskusiami s kožnými lekármi, ktoré budú vysielané z improvizovaného nahrávacieho štúdia v OC Eurovea cez webstránku www.trhkoze.sk a Facebook a to   v sobotu 24. októbra od 10.00 hod do 18.00 hod.

„Nechceli sme prerušiť kontinuitu Trhu kože, o ktorí majú ľudia stále väčší záujem. Je nám ľúto, že nemôžeme realizovať poradne kože s lekármi a stánky vystavovateľov, kde počas minulých ročníkov bolo vyše 450 konzultácii. Veľmi si vážime podporu samotných kožných lekárov a partnerov, ktorí napriek tohtoročnej zložitej situácii chcú vystúpiť online a sprostredkovať divákom odborné a rozsiahle informácie, na ktoré pri bežnej ambulantnej praxi neostáva čas,“ uvádza riaditeľka Trhu kože Lele Zemanová.

Počas priameho prenosu budú môcť diváci klásť otázky cez sociálne médiá a zároveň bude k dispozícii aj „Online poradňa kože“ na stránke www.trhkoze.sk/poradna, kde odpovedá skúsená dermatologička MUDr. Gabriela Kolátorová. Tá je dostupná celoročne 24 hodín.

„Podujatie Trh kože za posledné štyri roky aktívne upozorňuje verejnosť na dôležitosť včasnej diagnostiky a liečby kožných ochorení a pravidelnú návštevu dermatologických ambulancií. Pacienti stále podceňujú niektoré príznaky, pričom koža je najväčší orgán nášho tela a najľahšie diagnostikovateľný. Dnes sa už vie, že mnohé ochorenia súvisia s celkovým zdravotným stavom pacienta. Tento rok zatienilo ochorenie COVID-19 aj dermatologickú problematiku, čo môže mať za následok, že v najbližších mesiacoch a rokoch stúpne počet chronických kožných ochorení. Preto sme radi, že môžeme divákom aspoň cez internet priniesť odborné diskusie,“ uviedol doc. MUDr. Dušan Buchvald, PhD., prezident Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti.

Trh kože bude vysielaný cez víkend, a preto organizátori očakávajú rovnako veľa online návštevníkov, ako po minulé roky. Všetky diskusie budú zaznamená a následne dostupné v archíve na stránkach podujatia Trh kože 2020.