Zoznámte sa s najväčším kožným expertom: Kúpele Smrdáky

Trápia Vás kožné choroby a neviete sa ich zbaviť? My Vám pomôžeme! Sme predsa Kúpele Smrdáky – založené na prírodnom liečivom bohatstve. To spočíva vo vysokom obsahu minerálov vo vode, obzvlášť silne koncentrovaného sírovodíka. Zatiaľ čo v iných kúpeľoch je jeho koncentrácia 24 mg/l, v Smrdákoch dosahuje až 680 mg/l. Aj VAŠA pokožka môže byť dokonalá!

Smrdácke bohatstvo

Voda u nás vyviera ako hypotonická pri 13° C. Kúpeľ v našej minerálnej vode podporuje výživu všetkých zložiek kože, vrátane vlasov, nechtov či kĺbov. Smrdácke bahno je vyťažené zo sprašových zemín, ktoré najskôr rok dozrieva a vstrebáva sírovodíkovú vodu. Chladne 4 krát pomalšie než voda a priaznivo pôsobí aj na hlbšie štruktúry, akými sú napríklad kĺby.

Malý veľký expert

V Kúpeľoch Smrdáky sa liečia aj kožné ochorenia, ako psoriáza, atopická dermatitída či akné. Dlhší kúpeľný pobyt napomáha i posilneniu imunitného systému a taktiež má priaznivý psychologický účinok. Až 95 % detí odchádza po liečení s výrazným zlepšením alebo úplným odstránením prejavov kožnej choroby. Ako jediní na Slovensku ponúkajú Smrdáky svojim klientov zákazkovo vyrobenú 3D fototerapiu. Špecializácia a profesionalita je dokázaná aj prípravkami, ako sú masti a tinktúry, ktoré sa tu namiešavajú a formou individuálneho prístupu naordinujú.

Pre spríjemnenie chvíľ

Počas pobytu je postarané aj o kultúrnu stránku. Fanúšikovia kinematografie si môžu prísť na svoje vďaka vlastnej kinosále. V kaviarni sa organizujú aj dva krát týždenne zábavy. Využiť možno organizované výlety za kultúrnymi pamiatkami do Skalice, Milotíc, Ledníc i Valtíc. Pre deti je k dispozícii detské ihrisko a herňa, pre staršie ročníky fitness stroje v parku, tenisový kurt, ihrisko a telocvičňa. Malebný kúpeľný park s viac než 20. druhmi drevín, skrášľuje Páv korunkatý.

MUDr. Alena Masarovičová

V Kúpeľoch Smrdáky pracuje od r. 2006 ako samostatný lekár, má špecializáciu v odbore dermatovenerológia (európska) a v súčasnosti je zaradená do predatestačnej prípravy v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. V rámci svojich odborných aktivít pôsobí aktívne v dermatologických spoločnostiach. Okrem toho sa aktívne zúčastňuje odborných kongresov na Slovensku i v zahraničí a publikuje v odborných periodikách.