Prečo Trh kože?

V každej rodine niekto trpí nejakým menším či závažnejším kožným problémom, od malých detí až po seniorov. Mamičky pozorujú od narodenia každé začervenenie, či pupáčik na koži svojich bábätiek, tínedžeri zasa lamentujú nad svojimi prejavmi puberty na tvári, ženy kontrolujú každé znamienko a žilku. Snáď len páni to berú stále trošku na ľahkú váhu a cítia sa dokonalí. Veď to by sme si všetci priali. Lenže pokožka je našim semaforom a dokáže nám signalizovať nielen či sme boli dlhšie na slnku, ale aj iné skryté zdravotné problémy.

Sama som si vždy myslela, že mám v zásade bezproblémovú pokožku. Prekážali mi len veľmi suché ruky a nohy, tak som si ich krémovala, ale neriešila to. A až teraz, keď som pracovne stretla viacerých dermatológov som sa dozvedela, že aj suchá koža nie je prirodzená. Jednoznačne mi bolo povedané, že mám atopický ekzém… a to nemám žiadne vážnejšie kožné prejavy. Ale pravda je, že odkedy som sa začala riadiť odporúčaniami kožného lekára, vynechala a nahradila som kozmetické prípravky, ktoré som doposiaľ používala, sa za pár mesiacov moja pokožka radikálne zlepšila. Stačil len jeden rozhovor a prehliadka odborníka.

A to nehovoríme o vážnejších a častých kožných ochoreniach akými sú napríklad psoriáza. Poznám veľa ľudí, ktorý trápi toto autoimunitné ochorenie a ich život psoriáza veľmi zmenila. Hanbia sa chodiť na kúpaliská, majú problémy nadviazať kontakty s inými ľuďmi, cítia sa odcudzovaní spoločnosťou…

Je toľko tém a problémov, ktoré nám môže spôsobiť naša koža.

Aj preto sme sa rozhodli Prísť s kožou na trh….Tento typický slovenský slovný zvrat je dokonalou metaforou pre podujatie TRH KOŽE, kde sa bude hovoriť, diskutovať, radiť o kožných problémoch a každý bez akýchkoľvek zábran môže prísť a konzultovať s lekármi, alebo pacientmi o svojich problémoch a vymieňať si názory a skúsenosti.

Príďte s kožou na trh, tešíme sa na vás!

Lele Zemanová

Riaditeľka agentúry ZEAL