RUKY PREČ OD AKNÉ!

Až 80 percent dospievajúcich má akné, čo ich veľmi emocionálne zaťažuje. Samo vytláčanie doma pred zrkadlom akné len zhoršuje. Aj v prípade akné treba navštíviť dermatológa!
Proti týmto nepríjemným, nepekným, niekedy bolestivým stavom pokožky, akým akné je, nie je nikto imúnny! Čierne bodky a pupienky niekedy postihujú dospelých a môžu sa dokonca objaviť u novorodencov, a to kvôli hormónom. Spúšťaciu úlohu v zásade zohrávajú aj gény, vplyvy prostredia a nevyvážená strava. Najčastejšie trpia mladí ľudia: „Znečistená pleť je badateľná už rok pred pubertou, pretože v tomto období sa čoraz viac tvoria androgény (mužské pohlavné hormóny) – u chlapcov aj dievčat,“ vysvetľuje dermatologička MUDr. Eva Škutilová .”To stimuluje produkciu kožného mazu, nadmerné zrohovatenie pokožky sťažuje vylučovanie mazu a tuku. Prirodzene sa vyskytujúce mikróby na pokožke spôsobujú zápal. Najlepšie je nechať nepríjemné škvrny na pokožke iba odborníkovi!”
Viac o diagnostike a liečbe akné sa už môžete dozvedieť z online diskusie s MUDr. Evou Škutilovou, ktorú sme odvysielali po prvý raz v rámci 4. ročníka Trhu kože.
Partnerom diskusie je spoločnosť Bioderma. Diskusiu moderuje Soňa Juriková.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár