Dobrý deň, chcela by som sa prosím spýtať, mám psoriazu iba vo vlasovej časti už cez 10 rokov. mám 24. Dlhodobym uzivanim kortikoidov roznych sa mi spustila perioralna dermatitida uz dvakrat. vyliečila sa po pol roku. vysadila som počas toho všetky kortikoidy. avšak sa psoriaza tymto zhorsila. môžem opat pouzit kortikoidy do vlasov a neriskujem tym navrat pd? da sa liečit aj bez kortikoidov? dakujem velmi pekne za odpoved.
18. marca 2026
Dobrý deň prajem,
určite si nájdite kožného lekára, rozsiahla alebo rezistentná psoriáza sa dá v tejto dobre riešiť systémovo, bez potreby podávania koritkoidných krémov. Do vtedy vyskúšajte lekárenské značky šampónov na psoriázu.
Pekný deň
Dobrý deň, chcela by sa opýtať na problém peri mojej dcéry. Už sme boli u štyroch kožných lekároch a nikto jej nevie pomôcť. Ide o to je dolná a horná pera je zacervenena, apalena, občas jej to brni , boli a tvoria jej zlte supiny, ktoré odlupia a následne vzniknú. Mala aj stery urobene a brala aj Zinbat a antymykoticku liečbu. Na začiatku sa jej urobil herpes a následne dostala infekciu a stery sú teraz dobre ale ten začal neprechádza trpi tym obcas ju chyti z toho uzkost, je sa problem nepodarilo vyriesit ma 21 rokov.. Mala aj prednison na začiatku ale iba trochu, lebo si mysleli, že ma steav johnson syndrom . Trochu to pomohlo ale stav sa nezlepsuje. Stále to ma zapalene. Už si nevieme rady, tu už ide až o psychiku. Vedeli by ste nám poradiť prosím?
18. marca 2026
Dobrý deň,
pri takýchto ťažkostiach určite nie je dostatočná online konzultácia ale je potrebná konzulrácia u kožného lekára, skúste sa oytať na možnosť konzultácie na vyššom pracovisku, pokiaľ si s vami v rajóne nevedia rady.
Pekný deň
Dobrý deň, mám atopickú dermatitídu a zároveň kožné prejavy alergií, najmä v okolí očných viečok. Po alergických prejavoch a atopii mám viečka hyperpigmentované, suché, zároveň aj tmavé kruhy pod očami. Veľa kozmetických prípravkov na očné okolie nemôžem používať. Je niečo čo by pomohlo, najmä s hyperpigmentáciou a tmavými kruhmi? Ďakujem za odpoveď.
18. marca 2026
Dobrý deň,
v prvom rade je dôležité dostať atopickú dermatitídu pod kontrolu, ak sa nebudú tvoriť ekzematické ložiská tak tým sa zníži aj pozápalová hyperpigmentácia. Ak máte výraznejšie prepady a kruhy pod očami môže pomôcť aplikácia kys.hylurrónovej, inak je vhodné ošetrenie pomocou exosómov. Z lokálnych prípravkov na okolie očí u atopikov napr. Bioderma Atoderm Eye.
Skúste sa poradiť s Vaším dermatológom o možnostiach liečby, ak máte pretrvávajúce ťažkosti väčšieho rozsahu.
Pekný deň
Dobry deň, uz pol roka mám neustále veľa vyrážok na sedacej oblasti. Po každej mi zostane tmavý červeno-fialový fľak. Vóbec sa mi nehoja tieto vyrážky ako inokedy. Ďakujem za radu.
18. marca 2026
Dobrý deň,
jedná sa o pozápalové fliačiky. Prioritou je rozpoznať príčinu tvorby vyrážok – či je potrebné preliečenie lokálnymi/systémovými antibiotikami, alebo je to spôsobené oblečením. Keď sa redukujú prejavy nevzniknp ani tmavé škvrny.
Media časom vyskúšajte prípravky na aknóznu pleť do sprchy na danú oblast, napr. s obsahom kyseliny salicylovej alebo AHA kyselín.
Pekný deň
Dobrý deň,na bruchu som spozorovala akoby červenú vyrazku vyzerá ako krvavá niekedy je väčšia a niekedy sa zmenší akoby sa nalievala krvou. Na dotyk je ako chrasta. Neboli ani nesvrbi.
18. marca 2026
Dobrý deň,
chýbajú informácie o tom ako dlho ju máte, či sa mení v čase, či ste mala v minulosti obdobné ťažkosti. Podľa opisu sa môže jednať o cievne znamienko, avšak pri podozrení na malignitu prosím čo najskôr navštívte svojho dermatológa.
Dobry deň, 2 ročná dcérka ma na prste na nohe, na ukazováku – zo spodu šošovičku v tvare srdiečka (priemer ma max 5-8mm). Ma ju asi od jedného roka, je stále rovnaká, nemení sa. Treba ísť ku kožnej, aby ju skontrolovala a zároveň ju odstránila? Ďakujem a prajem pekný deň
18. marca 2026
Dobrý deň prajem,
dôležité je, že sa nemení. Určite by som odporúčala pravidelné sledovanie, ale u tak malého dieťaťa by som bez iných ťažkostí pri dobrom zhodnotení znamienka určite prejav neodstraňovala.
Dobrý deň prajem, dcérka 9.r. má husté vlásky kučeravé. Od mala mala občasne mliečne chrasty. V septembri 2025 sa objavili vši v škole. Preventívne som jej dávala prípravky proti všiam. Mala asi z toho veľmi vysušené vlásky, zmenila som šampón Dixy žihľavový na Baleu na kučeravé vlásky, zhoršili sa jej šupinky vo vláskoch, teraz používame Balea šampón ph 5,5. Má šupinky po celej hlavičke a zo 7 chrastičiek čo si to škrabe, že ju to svrbí. Aj olivovým olejom sme jeden víkend potreli hlávku a nič.Vedeli by ste mi poradiť nejaký postup ako jej to vyliečiť, alebo radšej máme ísť osobne ku kožnej? Ďakujem veľmi pekne.
18. marca 2026
Dobrý deň,
vyskúšajte šampóny ako Bioderma ABCderm, alebo pár krát skúsiť premyť pomocou Dercos a ak to nepomôže tak určite osobne k dermatológovi.
Pekný deň
Dobrý deň, pred rokom mi diagnostikovali psoriazu. Lekarka mi predpisala Enstilar na pokozku,mám vsade po celom tele flaky.najviac chrbat a hrudnik.raz je to horsie raz lepsie. Ale som 2tyzdne po augmentacii prsnikov,a velmi som sa vyhadzala na prsiach…asi zo stresov. A kedze som 24hodin v podprsenke,ani ta koza nedycha…som z toho velmi nestatstna. Aku liecbu by ste mi odporucili?alebo ako postupovat?
18. marca 2026
Dobrý deň,
ak máte dlhodobé rozsiahle prejavy tak určite systémovú liečbu psoriázy. Ak máte prejavy nepravidelne a dajú sa udržať občasným použitím kortikoidov tak len lokálne ošetrovanie. Enstilar 1x denne môžete používať aj na prejavy na prsiach, samozrejme vynechať operačné rany.
Dobrý deň chcela by som sa Vás opytat na plienkovu dermatitidu u novorodenca. Treba meniť značku plienok?
18. marca 2026
Dobrý deň,
určite to stojí za vyskúšanie, jeden typ môže byť pre dieťa horší ako iný, taktiež je potrebná pravidelná hygiena a bariérové krémy.
Pekný deň
Dobrý deň pani doktorka. Idem Vás poprosiť o pomoc. Mám 46 rokov, 14 rokov sa liečim na štítnu žlazu znížená funkcia. Každé ráno beriem L-thyroxin 125 polovicu tabletky. Môj problém trvá od júla 2025. Pociťujem svrbenie na tvári ale hlavne okolo úst a brady. V lekárni mi poradili na upokojenie radu ružovú sensibio gél a sensibio rich krém na tvár. Očakávala som že mi to pomôže ale tento problém trvá cca 8 mesiacov. Na tvári nemám žiaden výsev len to svrbenie a pnutie plus suchost okolo úst a občas mám aj červenú tvár. Vedela by ste mi poradiť čo robiť? Ďakujem pekne.
18. marca 2026
Dobrý deň,
ak sa jedná len o suchosť a nemáte akékoľvek iné prejavy tak lepšiu hydratáciu pleti. Ak používate v kozmetiky retinol tak určitý čas takéto aktívne látky vynechať v okolí úst.