Dobrý deň ,Synovi sa po výroze vysypali na chrbáte také ohraničené mapy ako krupica ma to však asi 2tyzden.?máme to niečím natierať
22. decembra 2025
Dobrý deň,
treba navštíviť pediatra aby sa vylúčilo iné detské víruosové ochorenie, resp polieková reakcia, ak ste synovi podávali lieky.
Pekný deň
Dobrý deň pani doktorka. Píšem ohľadom problému, ktorý som si všimla cca pred troma rokmi. Odkedy som pribrala BMI 34, tak som si všimla, že na veľkých labiach sa mi tvoria podkožné hrčky. Nikdy mi z nich nič nevyteka a ani neviem čo ich spôsobuje. Pravdou je že pracujem v office 10 hodín denne, čiže sedavá práca. Bola som s tým aj u kožnej, dala mi Framykoin a povedala, že to je zo sedenia, z trenia…. No proste z obezity. Takže keď sa mi to vytvorí, niekedy jedna, niekedy dve….nie je to nejako bolestivé, len to cítim, lebo je to na citlivom mieste. Stále to prejde do týždňa, žiadna jazva nič . Mne osobne to príde ako tukové/ mazove. Gynekológ aj kožná mi povedali, že to neodporúčajú dať vybrať, že potom by chĺpky rástli kade tade- dovnútra, bolo by to horšie. Vytlačiť sa to nedá, mne to príde ako tvrdý vred, ktorý sa do tých piatich dni vstrebe. Tak denne užívam Zinkorot 25mg už asi pól roka- kožná vravela, že ho môžem aj dvojnásobnú dávku, samozrejme čo si nedávam. Na nič sa neliečim. Žiadne lieky. Pohlavne choroby na 100 percent vylúčené , vek 44 . V rodine žiadne kožné ochorenia. Aké vitamíny slebo doplnky stravy by mi mohli pomôcť prosím Vás? Tesné veci nenosím,sprchujem sa dva krát do dňa. Za vašu radu som vám vďačná. Vďaka
22. decembra 2025
Dobrý deň prajem,
chirurgické odstraňovanie takýchto prejavov, ktoré neskôr spontánne zmiznú sa neodporúča. Z doplnkov má význam zinok (25 mg denne), vitamín D3, omega-3 mastné kyseliny na zlepšenie imunity, ale určite by som od vitamínových doplnkov neočakávala výrazné zlepšenie problému takéhoto charakteru. Najväčší efekt však má zníženie trenia – priedušná bavlnená bielizeň, jemné čistenie a podľa potreby ochranný bariérový krém (napr. zinkový alebo Cicabio). Aj menší úbytok hmotnosti zvyčajne výrazne zníži tvorbu týchto hrčiek, najmä ak začali bezprostredne vznikať po zvýšení váhy.
Pekný deň
Dobrý deň chcela by som sa opýtať zarastá mi brada som vo veku 17 rokov neviete niečo čo by sa dalo aby mi nerastli tak rychlo mám ich už čierne ako chĺpky čítala som ale na odstránenie celkom nieje nič asi alebo nejaká rada od vás čo by som si mohla dať aby mi nerastli ?? ĎAKUJEM
22. decembra 2025
Dobrý deň prajem,
určite by bolo vhodné vyšetrenie u gynekológa/endokrinológa ak máte aj nejaké iné ťažkosti, ako napr. nepravidelná menštruácia,.. pre vylúčenie PCOS, alebo iných hormonálnych porúch nakoľko by sa u Vás takéto prejavy vyskytovať nemali.
Pri odstránení príčiny vzniku odoznejú aj tieto prejavy.
Inak je vhodná depilácia, ev. laserové odstránenie chĺpkov.
Pekný deň
Dobrý deň dcéra sa momentálne lieči na angínu hnisavu a tiež afty. Berie antibiotiká a na ruke sa je urobilo niečo ako pľuzgiere a hnisa to
22. decembra 2025
Dobrý deň, môže ísť o víruosvé, alebo bakteriálne ochorenie, vhodné je na dodiagnostikovanie navštíviť pediatra, nakoľko ste neuviedla ďalšie informácie, tak sa k tomu takýmto spôsobom nedá vyjadriť. Môže sa jednať aj o Impetigo aj o liekovú interakciu.
Pekný deň
Dobrý deň,prosím Vás, pri podozrení na diagnózu C44.3 zhubný nádor kože, ložisko v oblasti tváre priemeru +-2cm, je možné najprv odobrať len malú vzorku z daného ložiska, odoslať na histológiu, a až v prípade potvrdenia nádoru, pristúpiť po súhlase pacienta k invazívnemu odstráneniu ložiska?Ďakujem.
22. decembra 2025
Dobrý deň,
závisí od toho, aký je dermatoskopický obraz. Ak je to jasná malignita už dermatoskopicky tak je vhodné odobrať ložisko v celku. Ak spĺňa podmienky rýchleho rastu, krvácavosti, vaskularizácie ev. pigmentácie. Ak by sa jednalo o nejasný nález, dlhodobo trvajúci v centrálnej lokalite tváre tak sa dá odobrať aj menšia časť kože, avšak nemusí byť malignita zachytená ak je to napr. v rámci iného existujúceho útvaru.
Takže závisí od charakteru prejavov a preferencie pacienta.
Dobrý deň,zaciatkom septembra som prekonala virózu kde sa mi pod nosom urobil nepríjemný herpes,natierala som si ho krémom na opery,postupne zmizol avšak ostala mi tam doteraz taká červená skrvna.Skusala som už rovné krémy ale jic mi na to nezaberá.Vedeli by ste mi niečo poradiť? Este doplním že som tehotná,takže niečo take čo je vhodne v tomto obdobi.Dakumem
22. decembra 2025
Dobrý deň,
momentálne v tehotnosti by som odporučila miesto len hydratovať, ev. používať krémy na hojenie ako Cicabio, ale určite tomu dať ešte čas, kedy by sa aj erytém po zápale mohol stiahnuť, cca 6 m.
Pekný deň
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je nutná liečba hemangiomu u 5 mesačného bábätka. Nachádza sa na ramene vo veľkosti cca 2,3×1,3 vystupuje trocha na povrch. Je šanca, že sa to vstrebe samo? Ďakujem za odpoveď.
22. decembra 2025
Dobrý deň,
samozrejme je vysoká pravdepodobnosť že sa bude zmenšovať a miznúť ale vhodné je doplniť všetky potrebné vyšetrenia (USG mozog, brucho) takže je potrebné doriešiť stav cestou lekára aj keď nebude nasadená terapia. Dnes už je dostupná veľmi účinná liečba, ktorá pri včasnom záchyte a liečbe hemangiómov môže predísť pretrvávajúcim problémo. treba ale navštíviť detského dermatovenerológa, alebo špecialistu na danú problematiku.
Dobrý deň,Prosím Vás mám otázkuMam dlhodobo na pravom chodidle pod palcami bradavice,chodím to len vystríhať k pedikurke ale mam pocit ze to moc nepomáha a posledne týždne ma to aj boli
22. decembra 2025
Dobrý deň, potrebná je lokálna liečba, kryoterapia alebo laseroterapia.
Pekný deň
Dobrý deň, pred týždňom som si popálila bradu vriacou vodou. Dané miesto som si natierala dermatop krémom a chrasta sa mi postupne odlúpala. Ostala mi tam červená jazva, ale mám obavy aby to neostalo na stálo. Ako tomu môžem predísť? Aká by mala byť starostlivosť a aké prípravky sú vhodné na úplné zahojenie a menšiu viditeľnosť jazvy?
22. decembra 2025
Dobrý deň,
prípravky na hojenie kože napr Cicabio krém zn Bioderma, vyhýbať sa slnečnému žiareniu a kým je to relatívne čerstvé tak tomu dať trochu času (cca 6m, následne riešiť vybieľovanie)
Pekný deň
Dobry den,Bola mi diagnostikovana bakterialna infekcia (sposobena bakteriou Ecoli – v lab. testoch nejaky jeden krizik) v konecniku a na zaludi penisu. Kozna mi predpisala postupne masticky:FucicortFucidinBactrobanpopritom vsetkom aj Calcium Pantothenicuma bral som aj antibiotika Deoxymykoin. No moj problem uplne nevymyzol. Je to lepsie ale stale pretrvava.Svrbenie, diskomfort a mierne zacervenanie.Aktualne mi pani doktorka povedala, ze uz nevie co by mi mohlo pomoct.Bola dana liecba nastavena spravne? Vedeli by ste mi nieco ine odporucit?Dakujem
22. decembra 2025
Dobrý deň,
možno použíť ešte slaboružový hypermangánový obklad na 15 min denne, kontrolné stery, odbery na kultiváciu z uretry.
Pekný deň