Prihlasovanie do diskrétnych poradní Trhu kože je spustené / V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach bude naraz dvadsaťpäť dermatovenerológov

V sobotu 22. októbra sa po šiesty raz uskutoční podujatie pre verejnosť Trh kože, kde návštevníci môžu bezplatne konzultovať  svoje kožné problémy vo verejných a diskrétnych poradniach kože s lekármi.  V čase od 10.00 do 18.00 hod sa bude Trh kože konať naraz v troch nákupných centrách v Bratislave -Nivy centrum, v Banskej Bystrici – Europa SC a v Košiciach – OC Optima. V každom meste bude k dispozícii jedna diskrétna poradňa zameraná aj na kontrolu materských znamienok dermatoskopom. Do tejto poradne je možné sa prihlásiť vopred cez online registračný formulár na stránka www.trhkoze.sk.

Verejné poradne, ktoré budú súčasťou stánkov vystavovateľov a partnerov, bude možné navštíviť kedykoľvek počas konania podujatia.  Okrem toho môžu návštevníci využiť meranie na prístroji IN BODY, meranie tlaku a saturácie krvi kyslíkom, ktoré bude poskytovať Všeobecná zdravotná poisťovňa.

Kompletný zoznam kožných lekárov, ktorý budú poskytovať konzultácie je zverejnený na stránke Trhu kože.

DISKUSIE S DERMATOLÓGMI

Odborný program a moderované diskusie s lekármi na hlavnom pódiu v Bratislave otvorí prednáška Zuzany Papp zo spoločnosti TIMBEX, ktorá sa bude venovať liečbe a terapii kožných ochorení pomocou Mŕtveho mora. Nasledovať bude prezentácia profesorky MUDr. Márie Šimaljakovej, prednostky Dermatovenerologickej kliniky LF UK zameranej na problematiku mykotických ochorení v kožnej ambulancii. Ako tretia vystúpi MUDr. Zuzana Zelenayová z Národného onkologického ústavu s prednáškou o rakovine kože a malígnom melanóme. Stále aktuálnemu a podceňovanému kožnému ochoreniu akné a jeho liečbe sa bude venovať primárka MUDr. Jana Nemšovská, MHA. Autoimunitné ochorenie psoriázu, jej diagnostiku a liečbu priblíži MUDr. Martina Part, PhD.

Kožné ochorenie rosacea, alebo ľudovo nazývané ružienka patrí tiež medzi častejšie dermatologické problémy. Jeho charakteristické príznaky a možnosti liečby priblíži MUDr. Michaela Blaško. Záver odborného diskusného pódia, ktoré budú viesť zdravotnícke novinárky a redaktorky, ukončí téma Starostlivosť o pleť v každom veku, ktorú rozoberie MUDr. Petra Milko.

MÓDNA PREHLIADKA BODKOVANÝ SVET

Na tohtoročnom Trhu Kože bude po prvý raz aj módna prehliadka pod názvom „Bodkovaný svet“ pripravená v spolupráci s pacientskou organizáciou  Bodkáčik, ktorá združuje ľudí trpiacich psoriázou a psoriatrickou artritídou. Celá prehliadka sa bude niesť v duchu bodkovaných vzorov, ktoré symbolicky pripomínajú Svetový deň psoriázy. Ten sa oslavuje 29. októbra. Cieľom prehliadky je podporiť pacientov so psoriázou a hlavne informovať  spoločnosť o tom, že psoriáza nie je infekčné ochorenie, a že kožné problémy netreba skrývať pod oblečením. Módna prehliadka bude zároveň výzvou na Bodkovaný deň, ktorý sa koná v rámci Sv. deň psoriázy a jeho cieľom je obliecť si bodkovaný outfit.

 

  1. ročník Trhu kože bude celých osem hodín vysielaný naživo cez sociálne siete podujatia a budú ho môcť súčasne sledovať návštevníci v Banskej Bystrici a Košiciach.
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár