Vyskúšajte KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka na vlastnej koži

Čas overil blahodarné účinky jedinečnej vody, čistého vzduchu i pozitívny vplyv samotného prostredia čarokrásnych Pienin na ľudský organizmus. V tradícii a odkaze našich predkov úspešne pokračujeme od roku 2012 v KÚPEĽOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka.

Zdravie až na prvom mieste

Moderná história kúpeľníctva v Červenom Kláštore sa začína písať po viac než 65 rokoch odmlky, keď kúpele po obnove otvorili svoje brány pre širokú verejnosť a začali liečiť všetky neprenosné a neinfekčné kožné ochorenia ako napr. psoriázu, atopickú dermatitídu, ekzémy, akné, popáleniny a pod. Neskôr od roku 2016 po získaní štatútu klimatických kúpeľov aj vďaka čistému ovzdušiu Pienin sa rozšírila pôsobnosť kúpeľov o liečenie ďalších chorôb: netuberkulózne choroby dýchacích ciest (astma, alergické nádchy, bronchitída a ďalšie), duševné choroby, onkologické choroby, pooperačné stavy štítnej žľazy a choroby z povolania. Liečebné a klimatické kúpele v Červenom Kláštore sú tak jediné kúpele na Slovensku, v ktorých sa na jednom mieste okrem iných indikácií liečia choroby kože i dýchacích ciest. Do kúpeľov sa občas prídu liečiť aj klienti, ktorí trpia atopickým ekzémom a zároveň majú bronchiálnu astmu. Sme preto veľmi radi, že im na jednom mieste môžeme pomôcť s oboma ochoreniami súčasne.

Pri kožných ochoreniach sa využíva jeden z darov prírody, ktorý lieči a tým je zdravá minerálna voda Smerdžonka. Okrem vaňového kúpeľa v sírovodíkovej vode je liečebný proces podporený aj svetloliečbou – najčastejšie UVB fototerapiou (celotelová, lokálna, hrebeň) alebo v prípade kontraindikácie sa využíva aj Bioptron. Okrem toho sa nemôže zabudnúť ani na prácu fyzioterapeutov a v mnohých prípadoch ich individuálny prístup. Indikácie vody podľa balneologického posudku sú aj na pohybové a tráviace ústrojenstvo či nervové choroby. Klienti na kúpeľnej liečbe sa môžu spoľahnúť aj na individuálnu lokálnu liečbu rôznymi masťami, krémami a roztokmi.

Nielen pri liečbe dýchacích ciest sa kúpele môžu pýšiť prepracovanou pohybovou a respiračnou fyzioterapiou kedy liečbu nenechávame len na prírodu, ale aktívne pristupujeme ku klientom v liečebnom procese.

Športoviská, voľnočasové aktivity a oddychové zóny

V samotnom kúpeľnom areáli sa nachádza niekoľko športových a oddychových zón na výborné trávenie voľného času návštevníkmi každého veku. Miesto stíšenia a pokoja poskytuje kaplnka s nádhernou ikonou. Za vyskúšanie stojí aj unikát v širokom okolí, ktorým je vonkajšia Kneipp terapia – vodoliečebná otužovacia procedúra a balančný chodník, kde účinok chôdze na boso po rôznych druhoch povrchu spočíva v stimulácii nervových zakončení chodidla a následnej reflexnej reakcii svalov celého tela. Je voľne dostupná v parku a návštevníkom slúži ako taká forma voľnočasovej aktivity.

V areáli kúpeľov sú aj ihriská na bedminton, futbal, volejbal a vonkajšie fitness stroje. Pre aktívny relax je vhodný tiež vonkajší bazén s protiprúdom, ruské kuželky, veľký šach alebo petang. V neposlednom rade si na svoje prídu aj deti, ktoré sa môžu vyšantiť na detskom ihrisku s trampolínou či na veľkej lanovej pyramíde.

Ešte lepšie, pohodlnejšie, komplexnejšie

V blízkej dobe si budú môcť všetci návštevníci bez ohľadu na to či sú ubytovaní u nás, objavujú región alebo sú domáci naplno užiť nový Wellness penzión Smerdžonka. Súčasťou wellnessu bude vnútorný bazén pre dospelých i malé detičky, niekoľko sáun, jacuzzi, fitnescentrum a ďalšie voľnočasové aktivity.

zavítajte do KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka a prijmite

DARY PRÍRODY, KTORÉ LIEČIA zdravá minerálna voda Smerdžonka a čistý pieninský vzduch

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár